کمسیون ملی ایران- یوسنکو

تفاهم‌نامه‌ها - کمیسیون ملی یونسکو-ایران

تفاهم‌نامه‌ها

شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و کمیسیون ملی یونسکو- ایران با هدف گسترش همکاری‌های مشترک طی مراسمی با حضور سید محمد مجابی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، این تفاهم‌نامه به‌منظور هم‌افزایی توان و امکانات و بهره‌مندی از ظرفیت‌های شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و کمیسیون ملی یونسکو امضا شده است.
اهداف همکاری این تفاهم‌نامه شامل همکاری در ایجاد موزه ملی خاویار ایران در بندر کیانشهر استان گیلان، همکاری در تهیه برنامه تاریخ شفاهی خاویار دریای خزر و همکاری و هماهنگی در خصوص مسائل بین‌المللی موضوع خاویار است.
بر این اساس کمیته مشترکی به‌منظور تهیه برنامه کاری سالیانه و شناسایی نیازها و اولویت‌ها تشکیل خواهد شد.

image_printچاپ

بانک کارآفرین با هدف تعریف، طراحی و اجرای مشترک «نشان کارآفرینی»، با کمیسیون ملی یونسکو- ایران تفاهمنامه امضا کرد.
به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، در این مراسم اقدامات و فعالیت‌های این کمیسیون را تشریح کرد و گفت: در هفته گذشته توافقنامه تاسیس مرکز بین‌المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز و منابع زیستی در ایران به امضا رسید. همچنین سه شهر دیگر ایران به شبکه شهرهای جهانی یونسکو پیوستند و تعداد شهرهای جهانی کشور به ۱۴ شهر رسید. و امضای تفاهمنامه همکاری با بانک کارآفرین، اقدام مهم دیگری است که با مشارکت و هم‌فکری مدیران ارشد این بانک به ثمر رسیده است.
ایوبی همچنین ادامه داد: کمیته ملی سواد مالی و هوش اقتصادی فعالیت خود را در آذرماه سال گذشته در ایران آغاز کرده است. حضور بانک کارآفرین در این کمیته، در راستای ارتقاء دانش مالی و اقتصادی عمومی منشاء اثر خواهد بود.
وی در ادامه با قدردانی از بانک کارآفرین جهت مشارکت در این طرح گفت: در دنیای امروز کارآفرینی نه یک گزینه، بلکه یک ضرورت است. با در نظر گرفتن کاستی‌های اقتصادی کنونی، کارآفرینی و اشتغالزایی راهکار بسیار مناسبی جهت توسعه اقتصادی کشور است.
بر اساس این گزارش غلامرضا کاظمی‌دینان مشاور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران اظهار داشت: بانک کارآفرین یکی از بانک‌های شفاف و بی‌حاشیه در نظام بانکی کشور است. این بانک باید به پشتوانه اعتماد مشتریان و با توجه به رسالت خود، به عنوان یک الگو در چنین حوزه‌هایی ورود پیدا کند.
وی در ادامه با قدردانی از مدیران ارشد بانک کارآفرین افزود: امضای این تفاهمنامه نشانگر این است که مدیران ارشد این بانک از تحولات اجتماعی و فرهنگی عصر حاضر آگاه هستند و در این مسیر گام‌های استواری برمی‌دارند.
محمدرضا فرزین مدیرعامل این بانک نیز در این نشست در حضور نمایندگان کمیسیون ملی یونسکو- ایران گفت: بانک کارآفرین در استراتژی مصوب جدید خود، برای ورود به حوزه کارآفرینی به عنوان رسالت اصلی خود عزم جدی دارد.
وی در ادامه با تشریح اهداف بانک کارآفرین در برنامه دوساله ۱۴۰۰-۱۳۹۹ افزود: بانکداری شرکتی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها، از خطوط اصلی کسب‌وکار بانک کارآفرین در استراتژی جدید است. به عنوان گام اول در راستای تحقق این هدف، مقرر شد با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، نسبت به تعریف، طراحی و اجرای مشترک «نشان کارآفرینی» اقدام کنیم.
فرزین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امضای این تفاهمنامه یکی دیگر از اقدامات نوین بانک کارآفرین در مسیر توسعه است که علاوه بر تبعات اقتصادی، تبعات اجتماعی و فرهنگی نیز خواهد داشت و گام موثری در نظام بانکی به شمار می‌رود. امیدواریم بتوانیم نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور داشته باشیم و برای کارآفرینان فضای مناسبی ایجاد کنیم.
در پایان این نشست، تفاهمنامه همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران و بانک کارآفرین با موضوع مشارکت معنوی و برندینگ مشتر کمیسیون در حوزه کارآفرینی و کسب‌وکار به امضای نمایندگان رسید. مشارکت و همکاری در احداث خانه‌موزه مفاخر کارآفرینی و اقتصادی، عضویت بانک در کمیته سواد مالی و هوش اقتصادی، انجام اقدامات مشترک در راستای اهداف کمیته، عضویت بانک در کمیته کسب‌وکار و انجام اقدامات مشترک در راستای اهداف کمیته، از موضوعات دیگری بود که به موجب این تفاهمنامه مورد توافق طرفین قرار گرفت.

image_printچاپ

به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، توافقنامه تاسیس مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز منابع زیستی در مناطق خشک و نیمه خشک در ایران در قالب مرکز نوع دوم موسسات تحت پوشش سازمان آموزشی علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) با هدف ظرفیت سازی تبادل اطلاعات و ارتقای دانش و فناوری در این زمینه توسط وزیر جهاد کشاورزی و دبیرکل کمیسیون یونسکو در ایران امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، طرح تاسیس مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز منابع زیستی در مناطق خشک و نیمه خشک در ایران در قالب مرکز نوع دوم موسسات تحت پوشش سازمان آموزشی علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) با هدف ظرفیت سازی تبادل اطلاعات و ارتقای دانش و فناوری در این زمینه با پیگیری های وزارت جهاد کشاورزی در سی و هشتمین نشست کنفرانس عمومی یونسکو در سال ۹۴ در پاریس مورد تصویب قرار گرفت. متعاقباً، با تشکیل کمیته ای با محوریت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، پیش نویس موافقتنامه تاسیس با فرمت پیشنهادی یونسکو تهیه و در فروردین سال ۹۶ توسط وزارت جهاد کشاورزی جهت طرح در جلسه هیئت دولت به معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارسال شد و پس از اعمال اصلاحات ابلاغی معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری، در تیر ماه ۹۶ در جلسه هیئت وزیران طرح و مشروط به تایید متن توسط وزارت امورخارجه تصویب شد. در نهایت، امروز سند توافق نامه مذکور به امضای وزیر جهاد کشاورزی و دبیرکل کمیسیون یونسکو در ایران رسید.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم امضای توافقنامه تاسیس مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز و منابع زیستی در مناطق خشک و نیمه خشک در ایران، تاسیس این مرکز در کشور را مهم ارزیابی کرد و افزود: ما در کشور دانشمندان بسیار زیادی در حوزه آبخیزداری داریم که با توجه به دانش بومی که در مناطق روستایی کشور وجود دارد، می‌توانیم با تلفیق این دانش بومی با دانش جدید، کمک بسیار زیادی به این مرکز کنیم تا این مرکز یک مرکز بین‌المللی خوب و کامل باشد و تبادل علمی بین ایران و کشورهای دیگر اتفاق بیفتد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ما در کشور پتانسیل‌های علمی بسیار بالایی داریم که می‌تواند مرکز را به سمت گذار از مرحله مقدماتی پیش ببرند و این مرکز یکی از مهمترین راه‌‌ها برای رسیدن به توسعه پایدار در بخش کشاورزی است.

وی تاکید کرد: در تمام بخش‌هایی که با نگاه به آبخیزداری اقدامات زیربنایی انجام شده، علی‌رغم بارندگی‌هایی که در این دوران داشتیم، دچار سیل نشدیم.

خاوازی در رابطه با اشاعه‌ فرهنگ آبخیزداری به کشورهای همسایه خاطرنشان کرد: این مرکز می‌تواند فرهنگ آبخیزداری را به کشورهای همسایه اشاعه دهد که امیدواریم که این کار ادامه دار باشد.

وزیر جهاد کشاورزی از تمام زیرمجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی خواست تا به سازمان جنگل‌ها و سازمان تحقیقات کمک کنند تا این مرکز مانند یک گوهر در منطقه بدرخشد و ما بتوانیم مجوز نوع یک آن را از سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) دریافت کنیم.

در این مراسم، حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران اظهار کرد: این مرکز امروز به صورت رسمی کار خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: حفاظت از آب در ایران اهمیت بسیار بالایی دارد و در ایران شاهد پیشرفت‌های بسیار خوبی در زمینه‌های تخصصی مربوط به آب هستیم و این مرکز می‌تواند تجربیات ایران را در اختیار کشورهای همسایه قرار داده و مدیریت آب را به این کشورها آموزش دهد.

ایوبی خاطرنشان کرد: آب در منطقه خاورمیانه می‌تواند محور صلح، گفتگو و تبادل دانش و اندیشه باشد.

image_printچاپ

شهرداران سه شهر کرمانشاه، همدان و سنندج به همراه دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو– ایران برای ثبت مسیر گردشگری غرب کشور به عنوان سه شهر خلاق موسیقی، خوراک و صنایع دستی، تفاهم‌نامه امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، در راستای تحکیم ارتباطات و ارتقای همکاری در زمینه گردشگری شهری، کرمانشاه در روز ۱۳ مردادماه میزبان شهرداران غرب کشور و دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو– ایران بود و تفاهم نامه چهارجانبه تعریف و احیا و احداث مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران با حضور شهرداران همدان، کرمانشاه، سنندج و حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران با هدف توسعه گردشگری داخلی و خارجی در محور گردشگری غرب کشور به امضا رسید.

در این تفاهم‌نامه‌ها مواردی همچون تبادل فضاهای تبلیغاتی، برگزاری دیدارهای مشترک و احیای منطقه گردشگری غرب کشور توسط کرمانشاه، همدان و سنندج پیش بینی شده است و امید است از این راه، زمینه هم افزایی در مسیر توسعه گردشگری شهری غرب کشور فراهم شود.

پیش از این مراسم شهرداران سه شهر بر استفاده از ظرفیت های زیرساختی همدان، کرمانشاه و سنندج در حوزه های گردشگری جهت ایجاد اقتصاد پایدار شهری برای شهروندان تاکید کردند.

همچنین مقرر شد شهرداری این سه شهر تمام‌تلاش خود را به کار گیرند تا با برنامه ریزی و استراتژی موثر، محور گردشگری غرب کشور را راه اندازی کنند. چراکه ایجاد کریدور گردشگری غرب کشور می تواند تاثیر بسزایی در ارتقای صنعت گردشگری شهری برای همدان به عنوان دروازه داخلی غرب کشور و سنندج و کرمانشاه به عنوان دروازه های برون مرزی اقلیم کردستان و عتبات عالیات داشته باشد و منجر به اتفاقات خوبی در راستای احیای صنعت گردشگری در شرایط کنونی و رفاه حال مردم شود.

در این مراسم از اپلیکشنی با محتوای گردشگری که در آنظرفیت های گردشگری غرب کشور گنجانده شده بود، رونمایی شد. گردشگران با مراجعه به این اپلیکشن می توانند محل اقامتی خود را انتخاب و با ظرفیت های گردشگری غرب کشور آشنا شوند.

همچنین در ادامه سعید طلوعی، شهردار کرمانشاه نشان شهروند افتخاری این شهر را نیز به حجت الله ایوبی اهدا کرد. گفتنی است استاد کزازی و تنی چند از اهالی فرهنگ پیش تر این نشان را دریافت کرده بودند.

 

 

 

image_printچاپ
کمیسیون ملی یونسکو-ایران و بیمه ایران در قالب تفاهم نامه‌ای با یکدیگر در بخش آموزش همکاری می کنند.

به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، تفاهم نامه همکاری بین کمیسیون ملی یونسکو-ایران و بیمه ایران بین حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران و محمد رضایی مدیرعامل بیمه ایران امضا شد.

امیر روشن بخش در ابتدای این مراسم عنوان کرد: راه اندازی کمیته تخصصی بیمه و سبک زندگی با هدف فرهنگ سازی و انعکاس صنعت بیمه در رونق و اعتلای زندگی مردم، آموزش های بین المللی بیمه به صورت حضوری و آنلاین، همکاری تدوین برنامه های آموزش بین المللی در حوزه بیمه در کشور افغانستان، برگزاری همایش های تخصصی با سایر کشورها با محور بیمه و سبک زندگی از جمله محورهای همکاری کمیسیون ملی یونسکو و بیمه ایران خواهد بود.

وی ادامه داد: در راه اندازی کمیته تخصصی بیمه و سبک زندگی، با محوریت بیمه ایران از همه اعضای بیمه و مدیران عامل شرکت های بیمه ای دعوت می شود حضور داشته باشند تا خدمات آموزشی را در این کمیته تخصصی تبیین کنیم و معتقدیم هدف اصلی، تبیین خدمات بیمه ای در سبک زندگی است.

حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران نیز در این مراسم عنوان کرد: خوشحالیم در بیمه افرادی آگاه و فرهیخته حضور دارند و در این روز مبارک همزمان با میلاد امام رضا این تفاهم نامه امضا می شود. در کشوری هستیم که ادعای فرهنگ دیرینه داریم و مدعی اخلاق و دیانت هستیم و معتقدیم یکی از متمدنانه ترین رفتار ممکن در یک جامعه و شاخص تمدن، بیمه است. بیمه آسایش روانی ایجاد می کند و مختص جامعه توسعه یافته است.

وی یادآور شد: اگر می خواهیم نشان دهیم متمدن هستیم و مرم برای ما مهم هستند باید به فکر امنیت روحی و روانی آنان باشیم و بیمه شاخص توسعه است. امنیت بالاترین نعمت برای مردم است و امنیت تنها فیزیکی نیست؛ خوشحالیم مرزهای ما با دلاوری ها امن هستند و این امنیت روانی نیز در کنار آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد: یکی از نیازهای مهم و اساسی ما این است که هرکسی در هر جایی برای ارتقای دانش و مهارت کمک کند و جهش تولید با ارتقای مهارت اتفاق می افتد. ما در کمیسیون ملی یونسکو به عنوان سازمان ۷۰ ساله در جایی هستیم که وظیفه سنگینی داریم.

ایوبی ادامه داد: مدیران دو دسته هستند؛ مدیرانی که آرزو و رویا برای کشور دارند و مدیرانی که کارمند هستند. مدیران آرزومند آتشی در دل دارند و ادبیات و رفتار و بیانشان متفاوت و دلنشین است. مدیران بیمه از این دسته هستند. پس از امضای این تفاهم نامه باید تلاش کنیم تا پیامدهای موثر این مسوولیت سنگین برای ارتقای دانش و مهارت و شاخص رفتار فرهنگی و متمدنامه که همان بیمه است را افزایش دهیم.

وی با اشاره به گستردگی ارتباطات کمیسیون های ملی یونسکوی کشورهای مختلف تاکید کرد: کمیسیون های ملی در کشورهای مختلف بسیار مقبول و مشروع هستند و دبیران کل این کمیسیون ها نیز  هم با هم در ارتباط هستند و با توجه به شیوع کرونا دائم در قالب وبینار و کنفرانس های مجازی با هم در ارتباطیم و می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو توضیح داد: در کنار صنعت بیمه، شما در دانشگاه خود، آموزش دارید که اتفاق قابل توجهی است. مردم هم باید دانش بیشتری نسبت به بیمه داشته باشند. ارتباطات ما با کشورهای اطراف و کشورهای هم فرهنگ گسترده است و تاریخ ما از کوچه پس کوچه های یکدیگر می گذرد.

ایوبی گفت: امروز کتاب مشترکی با کشورهای جهان نوروز در حال طراحی است که محتوای آن درباره میراث ناملموس است.

ارتباط پایدار را بیمه ها می توانند فراهم کنند و همه از این مهم استقبال می کنند. شاید بتوانیم واسطه خوبی برای گستردگی فعالیت بیمه ها باشیم. همچنین تجربه های ارزنده ای در کشورهای اسلامی مانند مالزی و اندوزی و ظرفیت کشورهای چین و ژاپن و کشورهای اروپایی وجود دارد و می توان تجربیات موفق را شناسایی و از افراد باتجربه برای آموزش دعوت کرد.

با فضای مجازی اساتید می توانند تجربیات خود را راحت تر منتقل کنند و در کنار بیمه فراتر از رفتار سازمانی و اداری هستیم.

محمد رضایی مدیرعامل بیمه ایران نیز در این مراسم عنوان کرد: همکاری قبلی با کیمسیون ملی یونسکو در اهدای نخستین گواهی قدمت یونسکو به بیمه ایران اتفاق خوب و بزرگی بود. همکاری در بخش علمی آموزشی جای تشکر دارد و کارشناسی های متعددی در این بخش به سرانجام رسیده است و به یمن میلاد امام هشتم، این تفاهم نامه انعقاد می شود.

وی ادامه داد: تاکید ما در بخش صنعت بیمه، بحث آموزش، و مجری قرارداد، دانشگاه علمی کاربردی بیمه ایران است. این دانشگاه از مراکز تخصصی ایران در بخش بیمه بوده و دانشجویان بسیاری دارد.

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به گستردگی پوشش بیمه عنوان کرد: حوزه نفت، گاز، انرژی از موارد تخصصی است و باید از تجربیات اساتید داخلی و خارجی در این بخش ها در موضوع بیمه استفاده کرد. موضوع بعدی بیمه زندگی است؛ میزان ظرفیت بیمه زندگی در دنیا ۳.۳ درصد است و این در کشور ما ۳ دهم درصد است از این رو در این بخش نیازمند آموزش هستیم و بیمه نامه طراحی شده نیاز بیمه گذاران را تامین نکرده است.

رضایی تاکید کرد: بحث مدیریت ریسک یکی دیگر از مباحث بیمه ای است؛ می توانیم ریسک ها را بهتر شناسایی کنیم. همچنین استفاده از هوش مصنوعی در نرخ گذاری از دیگر موضوعات مطرح است. این اتفاق دستی و از سوی کارشناسان انجام می شود و سیستم هوش مصنوعی به ما کمک زیادی می کند.

وی یادآور شد: امیدواریم با آموزش بتوانیم ریسک ها را واگذار کنیم. بیمه ایران بزرگترین بیمه اتکایی غرب آسیا با افزایش سرمایه ۱۱ هزار میلیارد تومان است. معتقدم این تفاهم نامه انقلاب در آموزش صنعت بیمه است. در ایران ۶۰ هزار شبکه فروش وجود دارد که همگی آموزش تخصصی کافی ندیده اند؛ از این رو آموزش ها به پربار بودن شبکه های فروش کمک می کنند و نمایندگی های بیمه با علم می توانند نوآوری داشته باشند و براساس نیاز بیمه گذاران بیمه ها را تعیین کنند.

مدیرعامل بیمه ایران توضیح داد: روند بیمه در سال های اخیر سنتی بوده است و استفاده از تجربه اساتید به آموزش مدیران کمک شایانی خواهد کرد و معتقدم وضعیت بیمه در آموزش متحول خواهد شد. فقر دانش در بیمه با آموزش به ثروت تبدیل می شود.

در انتهای این مراسم تفاهم نامه همکاری کمیسیون ملی یونسکو-ایران و بیمه ایران در زمینه آموزش به امضا رسید.

در این جلسه، دکتر حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران، دکتر امیر روشن بخش، معاون ارتباطات و مشارکت ها، مهندس رضا فخرزاده، مدیر شبکه شهرهای یونسکو، دکتر محمد رضایی، مدیر عامل شرکت بیمه ایران، دکتر مبرقعی، عضو هئیت مدیره بیمه ایران، دکتر حمید معینی، رییس دانشگاه بیمه ایران و مهندس صادق رحمانی، مدیریت مرکز کارآفرینی دانشگاه بیمه ایران حضور داشتند.

image_printچاپ
image_printچاپ
image_printچاپ
image_printچاپ
Loading...
image_printچاپ
Web Analytics