کمسیون ملی ایران- یوسنکو

سومین همایش بین المللی شمس و مولانا با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، در خوی آغاز بکار کرد - کمیسیون ملی یونسکو-ایران

سومین همایش بین المللی شمس و مولانا با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، در خوی آغاز بکار کرد

سومین همایش بین المللی شمس و مولانا با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، معاونان رئیس جمهور، مسئولان استانی و شهرستانی و مهمانان خارجی آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، این همایش صبح امروز با حضور دکتر سعدالله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، دکتر حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور، دکتر اشرف بروجردی، معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی، دکتر عبدالمهدی مستکین، مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو- ایران، مهندس سعادت، استاندار آذربایجان غربی، فرماندار خوی و جمعی از مولوی شناسان و شمس پژوهان و مهمانان خارجی کشور در محل سالن اجتماعات فرمانداری خوی آغاز به کار کرد.
در این همایش، پیام دکتر روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران به سومین همایش شمس و مولانا توسط دکتر امیری معاون رئیس جمهور قرائت شد.
برای این همایش که از ۱۵ مهر در خوی آغاز شد و تا ۱۶ مهر ادامه دارد، ۱۸۰ مقاله از پژوهشگران به دبیرخانه ارسال شده است که ۱۲ مقاله برتر در همایش ارائه می شود؛ مهم‌ترین محورهای آثار ارائه شده عبارتند از:
_ مولوی در مقالات شمس
_ عرفان و اندیشه و ادب در مقالات شمس
_ شمس در آثار مولوی
لازم به ذکر است که این همایش با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، پژوهشگاه علوم انسانی کشور و تولیت بارگاه شمس تبریزی برگزار و مقالات ارائه شده آن در قالب کتابی به چاپ خواهد رسید.
در حاشیه این همایش، گلباران مزار شمس تبریزی جهت بزرگداشت و ادای احترام به مقام شامخ آن، توسط میهمانان سومین همایش بین المللی شمس و مولانا صورت پذیرفت.
همچنین در روز اول این همایش، پنلی تخصصی با موضوع نقد شمس پژوهی دهه اخیر ایران هم ارائه شد.

image_printچاپ

Web Analytics