کمسیون ملی ایران- یوسنکو

معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، بهمن نامور مطلق

معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، منصوب شد

با حکم دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران و به منظور بهره‌مندی مطلوب از تمام ظرفیت‌های کمیسیون ملی و در راستای چشم‌انداز توسعه، گسترش و تحقق اهداف این کمیسیون، دکتر بهمن نامور مطلق به سمت «معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران» منصوب شد.

گفتنی است نامور مطلق، دارای دکترای تطبیقی از فرانسه است که پیش از این سوابق اجرایی بسیاری در حوزه‌های مختلف فرهنگی- علمی داشته است که از آن جمله می‌توان به معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر، معاونت پژوهشی خانه هنرمندان و دبیری فرهنگستان هنر اشاره کرد. همچنین وی عضو شورای تحول هنر در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای گسترش هنر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است. کتب بسیاری نیز توسط ایشان به تألیف در آمده است که از آن دست نیز می‌توان به نقد تکوینی در ادبیات و هنر (به همراه دکتر اسداللهی) و اسطوره‌شناسی نزد نورتورب فرای (به همراه ندا سیفی) اشاره کرد. لازم به ذکر است که وی در سال ۱۳۸۱ نیز به عنوان پژوهشگر نمونه سال معرفی شد و در حال حاضر نیز در سمت مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو- ایران، مشغول به فعالیت است.

در حکم انتصاب ایشان توسط دکتر حجت‌الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، آمده است:

با سلام

نظر به دانش و تجربه و سوابق ارزشمندتان در مدیریت‌های فرهنگی در بالاترین سطوح، بدینوسیله به سمت «معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران» منصوب می‌شوید. با شناختی که از شما دارم و با سرمایه اجتماعی و فرهنگی که میوه سال‌ها تلاش علمی و اجرایی شماست، یقینا آینده پرامیدتری در انتظار کمیسیون ملی خواهد بود.

پیگیری اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در یونسکو، استفاده از ظرفیت کمیته‌های ملی، کرسی‌ها و مراکز وابسته و همکاری با نهادها و سازمان‌های همکار از جمله مسئولیت‌های این معاونت است. بی‌گمان با استفاده از نیروهای توانا و کارآشنا، بالندگی و حضور مؤثر ایران را در این سازمان مهم موجب خواهید شد.
توفیقات روزافزون‌تان را از خداوند متعال خواستارم.

image_printچاپ
Web Analytics