کمسیون ملی ایران- یوسنکو

کتاب 23 جلدی "داستان های زیبای مولوی"، ( به زبان فارسی ) با همکاری کمیسیون ملّی یونسکوـ ایران منتشر شد - کمیسیون ملی یونسکو-ایران

کتاب ۲۳ جلدی “داستان های زیبای مولوی”، ( به زبان فارسی ) با همکاری کمیسیون ملّی یونسکوـ ایران منتشر شد

این منظومۀ پر ارج ۲۳ جلدی که در راستای ترویج و احیای داستان های کهن ایران زمین تألیف شده و مشتمل بر تعداد بیست و سه داستان پند­آموز از شش دفتر مثنوی است و با یکصد وبیست تابلوی زیبا تصویر­­گری شده،  به همت نویسندۀ توانای کشورمان استاد پرویز امینی به زیور طبع آراسته گردیده است. آنچه که این منظومه را از سایر آثار چاپ شده در حوزۀ ادبیات کهن ایران زمین متمایز می سازد، دارا بودن سه ویژگی مشروحۀ زیر است:

نخست آنکه این منظومه،ساختار و پردازشی نو و کاربردی را در درک هر چه بهتر ظرایف و دقایق آثار جناب مولوی بستر­سازی می­‌کند.

دو دیگر آنکه، مخاطب شناسی این اثر، هوشمندانه و مبتنی بر درکی هدفمند صورت پذیرفته است. از این نظر­گاه باید اذعان کرد که هر چند گروه سنی مخاطبان این منظومه، کودکان در اقصی نقاط گیتی هستند، لیکن والدین و بزرگسالان نیز از لذت خواندن آن بی نصیب نخواهند ماند، و چه بسا همراهی خانواده‌ها در ترویج چنین مفاهیمی، بستر­ساز موزون شدن و تعالی و بالندگی خانواده‌ها و ترسیم مناسبات تربیتی فرزندان و روابط اجتماعی­‌شان را فراهم آورد.

سه دیگر آنکه، شیوۀ نگارگری این منظومه، خلاقانه و آفرینش­گر است و هر فرد خردسال و بزرگسالی که با آهنگ دلپذیر داستان‌ها و اشعار همراهی می­‌کند، با نظاره کردن سمفونی رنگ ها و نگاره‌ها، به وجد و سروری عالمانه و حکیمانه دست خواهد یافت.

کمیسیون ملّی یونسکو ـ ایران، که متولی اصلی ثبت مشاهیر ایران زمین در سازمان جهانی یونسکو است، افتخار دارد که این اثر ارزشمند را به همۀ کودکان و مردان و زنان جهان پیشکش نماید.

bok-molavi2

bok-molavi3

image_printچاپ
Web Analytics